KONST / Litografier / Färglitografi 15837069
nr 1583 7069
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 241/360, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:15:47
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg